Przejdź do głównej zawartości

Transportnews po nowemu na 10 urodziny

Z okazji mijających 10 urodzin, portal Transportnews otrzymał odświeżoną oprawę. Jest ona rozwinięciem myśli przewodniej przedstawionej w grafikach na profilu na facebooku.

Pierwsze co rzuca się w oczy, to brak kolażu ze zdjęciami, który występował na stronie bez przerwy od 2014r. Pasek górny z menu głównym prawie się nie zmienił prócz tego, że litery są pisane wersalikami a z menu zniknęły różnorakie kolory podświetlenia po najechaniu kursorem.
Sama strona uległa poszerzeniu z 1010 do 1152px, co skutkowało zwiększeniem miejsca na miniaturki artykułów, które na stronie głównej, ponownie pojawiły się w dwóch kolumnach.
Kolejną najważniejszą zmianą jest powrót dawno niewidzianego slajdera z wyróżnionymi artykułami. Bloki przestały być w krzykliwych kolorach, niczym z jarmarku.
Całość zmian pozytywnie odbiły się na przejrzystości portalu. Nareszcie 10-latek może być dumny, że wygląda godnie, na swój wiek.

Popularne posty z tego bloga

Kolejne wcielenie Transportnews

Od wprowadzenia ostatniej oprawy Transportnews trochę już czasu minęło a strona zdążyła już pod koniec 2013r. zyskać kolejną oprawę.
Początkowo miało to być rozwinięcie myśli skórki z początku 2013r., jednak realizacja nie wypadła do końca udanie.

Rozmyty obrazek w topie strony nie zabawił długo i ustąpił pola mozaice ze zdjęciami, podobnie jak w poprzedniej oprawie. Kolejne poprawki zaczęły być wprowadzane stopniowo – i tak wystrój przekształcił się z szaro-pomarańczowego z czerwonymi i oliwkowymi wstawkami w bardziej zdecydowane połączenie kolorów.

Kolorystyka bardziej upodobniła się do popularnego stylu “flat”, inspirowanego stylizacją “Holo” w systemie Android, oraz “Modern” z Windows 8. Do śmieci powędrował także zbiór fontów Arial, którego zastąpił nowoczesny i schludnie wyglądający OpenSans.
Zobacz stronę

Transportnews jak materialdesign

Niedawno na Transportnews z okazji mijających 9 urodzin, prócz nowej domeny transportnews.eu, pojawił się odświeżony wystrój strony. Jeszcze bardziej niż dotychczas, nawiązuje do stylu Material Design i stanowi rozwinięcie obranej linii stylistycznej.

km-forum wizja przyszłości

Rebranding km-forum.com.pl został zakończony. Jako jedno z nielicznych stron o tematyce transportowej posiada nowoczesne i wyraziste logo. Wpasowuje się ono w obecne trendy. Dopełnieniem nowoczesnego logo jest zastosowana na stronie typografia.