Przejdź do głównej zawartości

Pomału na prostą...

Małymi krokami idziemy naprzód. Na Transportnews pojawiła się nowa wyszukiwarka zaprzęgnięta z API Google w jeden intuicyjny interfejs. Narazie jest tylko opcja szukania zdjęć w Fotogalerii Transportnews i newsów niezarchiwizowanych.
Ciągle planuję wdrożyć szukajkę archiwów, a tych trochę się od czasu powstania (8 marzec 2007) zebrało.

Jest też już ciągnący się problem z ilostanem taboru. Aktualizacja jest dosyć czasochłonna, a i odnosi się ona tylko do jednego środka komunikacji miejskiej. Trzaby znaleźć w końcu na to czas, tym bardziej, że już z rok czasu będzie.

Uaktualniony został też serwis mobilny, który uzyskał krótszy adres: m.transportnews.tk i nowy wystrój. Jest też już wreszcie lista potrzebnych rzeczy, jak choćby linki do rozkładów jazdy. Tutaj od razu byłoby dobre, gdyby jakdojade otwarło API dla wersji mobilnej, to dałoby radę zrobić szukanie połączeń od razu z wersji mobilnej Transportnews, tak jak na "Wrocławskim Transportnews".

Uwagi można wrzucać na sugestera, którego zakładka pojawia się po prawej stronie na wszystkich podstronach portalu.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

KM-Forum: rebranding

Jedno z poczytnych for o komunikacji miejskiej zostało zmuszone do zmiany silnika skryptu forum na nowsze. Niestety wiązało się to z tym, że cały dotychczasowy styl przestał działać i forum stanęło przed dylematem – co dalej.

Przeważała opinia, żeby wrócić do starego wyglądu, jednak po dłuższym namyśle, oraz po długiej batalii ws. dopracowania szczegółów z Administracją, udało się wypracować pewien kompromis.

Pierwszym zadaniem było przygotowanie logotypu.
Poprzednie logo
Nowe logo
Dotychczasowy logotyp, który opierał się na wizerunku pojazdów komunikacji miejskiej i nazwie adresu, został zastąpiony przez logotyp o nowoczesnej formie, który nie musi się podpierać wizerunkiem pojazdów firm trzecich. Logo ma wartość przekazu, jest charakterystyczne, co pozwala na rozwój marki km-forum.com.pl i odświeżenie jej wizerunku.

Projekt rebrandingu km-forum.com.pl zakłada także zmianę wyglądu forum, oraz galerii. Prace te są w toku.

Transportnews po nowemu na 10 urodziny

Z okazji mijających 10 urodzin, portal Transportnews otrzymał odświeżoną oprawę. Jest ona rozwinięciem myśli przewodniej przedstawionej w grafikach na profilu na facebooku.

km-forum wizja przyszłości

Rebranding km-forum.com.pl został zakończony. Jako jedno z nielicznych stron o tematyce transportowej posiada nowoczesne i wyraziste logo. Wpasowuje się ono w obecne trendy. Dopełnieniem nowoczesnego logo jest zastosowana na stronie typografia.