Przejdź do głównej zawartości

Kolejne projekty

Dotychczasowe projekty stron internetowych zyskały nowe oblicze. Wygląd zmieniły strony: NIE dla budowy Śródmiejskiej Trasy Elizejskiej!, Crier Mediter, Funeral Bone Army oraz na Transportnews.

W pierwszej z wymienionych stron, zmiany ograniczyły się do unowocześnienia wyglądu przy zachowaniu dotychczasowego logo i kolorów strony. Top o szerokości dostosowanej do ekranów HD zawiera, tak jak poprzednia wersja strony, graficzny ozdobnik wskazujący na charakter miejski, taki jak treści na niej zamieszczane.


Crier Mediter - to osobisty blog będący zbiorem różnych przemyśleń autora. Treści na nim zamieszczane są często pisane niezbyt kulturalnym językiem, autor już na wstępie zaznacza, że publikowane notki mogą urazić językowo pewne grono ludzi. Zmiana wyglądu strony polegała na stylizacji na dawniej publikowane magazyny na niskiej jakości papierze. Tłem strny jest autentyczna kartka papieru z okresu PRL, zaś typografia nawiązuje do kroju pism z książek z tamtej epoki.

Funeral Bone Army to video blog muzyczny, o którym już kiedyś tutaj wspominałem. Zmiany przede wszystkim objęły źródło silnika na którym strona się opiera - z Bloggera przeniesione zostało na Wordpress i w związku z tym, konieczne było utworzenie odpowiedniej skórki. Zmiany w stosunku do wersji przedstawionej w powyższym linku skupiają się na kosmetycznej zmianie wyglądu tła strony, nieco inaczej ułożonym topie strony, gdzie pojawił się widok na zamek w Niemczech, oraz nieco poprawione logo strony.
Zobacz stronę

Nowy design pojawił się też na Transportnews. Zmiany objęły jedynie kolorystykę strony i wygląd topu. Logo pozostało niezmienione. W topie pojawił się obrazek z połączonych zdjęć pojazdów wrocławskiej komunikacji zbiorowej, co podkreśla tematykę strony, którą jest komunikacja miejska w stolicy Dolnego Śląska.

Popularne posty z tego bloga

Kolejne wcielenie Transportnews

Od wprowadzenia ostatniej oprawy Transportnews trochę już czasu minęło a strona zdążyła już pod koniec 2013r. zyskać kolejną oprawę.
Początkowo miało to być rozwinięcie myśli skórki z początku 2013r., jednak realizacja nie wypadła do końca udanie.

Rozmyty obrazek w topie strony nie zabawił długo i ustąpił pola mozaice ze zdjęciami, podobnie jak w poprzedniej oprawie. Kolejne poprawki zaczęły być wprowadzane stopniowo – i tak wystrój przekształcił się z szaro-pomarańczowego z czerwonymi i oliwkowymi wstawkami w bardziej zdecydowane połączenie kolorów.

Kolorystyka bardziej upodobniła się do popularnego stylu “flat”, inspirowanego stylizacją “Holo” w systemie Android, oraz “Modern” z Windows 8. Do śmieci powędrował także zbiór fontów Arial, którego zastąpił nowoczesny i schludnie wyglądający OpenSans.
Zobacz stronę

km-forum wizja przyszłości

Rebranding km-forum.com.pl został zakończony. Jako jedno z nielicznych stron o tematyce transportowej posiada nowoczesne i wyraziste logo. Wpasowuje się ono w obecne trendy. Dopełnieniem nowoczesnego logo jest zastosowana na stronie typografia.Transportnews po nowemu na 10 urodziny

Z okazji mijających 10 urodzin, portal Transportnews otrzymał odświeżoną oprawę. Jest ona rozwinięciem myśli przewodniej przedstawionej w grafikach na profilu na facebooku.