Przejdź do głównej zawartości

km-forum wizja przyszłości

Rebranding km-forum.com.pl został zakończony. Jako jedno z nielicznych stron o tematyce transportowej posiada nowoczesne i wyraziste logo. Wpasowuje się ono w obecne trendy. Dopełnieniem nowoczesnego logo jest zastosowana na stronie typografia.Szaleństwo zostało jednak zatrzymane przez nagłówek strony, który żywcem został przejęty z poprzedniej szaty graficznej km-forum. Powoduje to, że nowoczesne logo przestaje być widoczne, znika gdzieś w otchłani niebieskiej mozaiki. Nie pomaga przy tym kolorystyka głównego Menu, przez co zamierzony efekt gdzieś przepadł.

Wizja artystyczna zakłada podjęcie dość drastycznych środków, mających na celu wyciągnięcie z tej pułapki. Zamiast mozaiki obrysów pojazdów komunikacji miejskiej, można je bardziej wyeksponować stosując kolaż ze zdjęciami autobusów, tramwajów, kolei, czy trolejbusów.
W wizji artystycznej użyty został kolaż zdjęciowy ze strony Transportnews. Przy ewentualnej jego realizacji zostanie stworzony dedykowany dla km-forum.

 Tutaj jedna zmiana wyglądu tła nagłówka radykalnie zmieniła jego postrzeganie. Logo momentalnie stało się dostrzegalne, zaś kolaż zdjęciowy podkreślił magazynowy styl. Także i tym razem potencjał zostaje zaprzepaszczony przez jeden element. Menu główne wyraźnie tu odstaje od reszty.

Dlatego też następny krok zakłada przeszczep z belki z kategorii forum. Niebieski kolor wpasowuje się w zastosowane kolory logo i stanowi jego uzupełnienie. Jednokolorowe wypełnienie aktywnych bloków menu stanowi jednak zupełne odcięcie od wypracowanej koncepcji zaokrąglonych prostokątów – takich jak w logo. Nie pasują więc tu kąty proste.

 Zastępuje je strzałka z belki kategorii forum. Wpasowuje się w pozostałe elementy wizualne i upraszcza jej strukturę kolorystyczną. Zastosowana typografia w menu wyraźnie jednak odcina się od pozostałych belek.

Rozwiązaniem jest więc powrót do szerszej typografii. Nawiązuje ona do tej zastosowanej w logo i dopełnia magazynowy styl forum.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

KM-Forum: rebranding

Jedno z poczytnych for o komunikacji miejskiej zostało zmuszone do zmiany silnika skryptu forum na nowsze. Niestety wiązało się to z tym, że cały dotychczasowy styl przestał działać i forum stanęło przed dylematem – co dalej. Przeważała opinia, żeby wrócić do starego wyglądu, jednak po dłuższym namyśle, oraz po długiej batalii ws. dopracowania szczegółów z Administracją, udało się wypracować pewien kompromis. Pierwszym zadaniem było przygotowanie logotypu. Poprzednie logo Nowe logo Dotychczasowy logotyp, który opierał się na wizerunku pojazdów komunikacji miejskiej i nazwie adresu, został zastąpiony przez logotyp o nowoczesnej formie, który nie musi się podpierać wizerunkiem pojazdów firm trzecich. Logo ma wartość przekazu, jest charakterystyczne, co pozwala na rozwój marki km-forum.com.pl i odświeżenie jej wizerunku. Projekt rebrandingu km-forum.com.pl zakłada także zmianę wyglądu forum, oraz galerii. Prace te są w toku.

Transportnews po nowemu na 10 urodziny

Z okazji mijających 10 urodzin, portal Transportnews otrzymał odświeżoną oprawę. Jest ona rozwinięciem myśli przewodniej przedstawionej w grafikach na profilu na facebooku.