Przejdź do głównej zawartości

Transportnews po nowemu na 10 urodziny

Z okazji mijających 10 urodzin, portal Transportnews otrzymał odświeżoną oprawę. Jest ona rozwinięciem myśli przewodniej przedstawionej w grafikach na profilu na facebooku.

Pierwsze co rzuca się w oczy, to brak kolażu ze zdjęciami, który występował na stronie bez przerwy od 2014r. Pasek górny z menu głównym prawie się nie zmienił prócz tego, że litery są pisane wersalikami a z menu zniknęły różnorakie kolory podświetlenia po najechaniu kursorem.
Sama strona uległa poszerzeniu z 1010 do 1152px, co skutkowało zwiększeniem miejsca na miniaturki artykułów, które na stronie głównej, ponownie pojawiły się w dwóch kolumnach.
Kolejną najważniejszą zmianą jest powrót dawno niewidzianego slajdera z wyróżnionymi artykułami. Bloki przestały być w krzykliwych kolorach, niczym z jarmarku.
Całość zmian pozytywnie odbiły się na przejrzystości portalu. Nareszcie 10-latek może być dumny, że wygląda godnie, na swój wiek.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

KM-Forum: rebranding

Jedno z poczytnych for o komunikacji miejskiej zostało zmuszone do zmiany silnika skryptu forum na nowsze. Niestety wiązało się to z tym, że cały dotychczasowy styl przestał działać i forum stanęło przed dylematem – co dalej. Przeważała opinia, żeby wrócić do starego wyglądu, jednak po dłuższym namyśle, oraz po długiej batalii ws. dopracowania szczegółów z Administracją, udało się wypracować pewien kompromis. Pierwszym zadaniem było przygotowanie logotypu. Poprzednie logo Nowe logo Dotychczasowy logotyp, który opierał się na wizerunku pojazdów komunikacji miejskiej i nazwie adresu, został zastąpiony przez logotyp o nowoczesnej formie, który nie musi się podpierać wizerunkiem pojazdów firm trzecich. Logo ma wartość przekazu, jest charakterystyczne, co pozwala na rozwój marki km-forum.com.pl i odświeżenie jej wizerunku. Projekt rebrandingu km-forum.com.pl zakłada także zmianę wyglądu forum, oraz galerii. Prace te są w toku.

km-forum wizja przyszłości

Rebranding km-forum.com.pl został zakończony. Jako jedno z nielicznych stron o tematyce transportowej posiada nowoczesne i wyraziste logo. Wpasowuje się ono w obecne trendy. Dopełnieniem nowoczesnego logo jest zastosowana na stronie typografia.