Przejdź do głównej zawartości

Kolejne projekty

Dotychczasowe projekty stron internetowych zyskały nowe oblicze. Wygląd zmieniły strony: NIE dla budowy Śródmiejskiej Trasy Elizejskiej!, Crier Mediter, Funeral Bone Army oraz na Transportnews.

W pierwszej z wymienionych stron, zmiany ograniczyły się do unowocześnienia wyglądu przy zachowaniu dotychczasowego logo i kolorów strony. Top o szerokości dostosowanej do ekranów HD zawiera, tak jak poprzednia wersja strony, graficzny ozdobnik wskazujący na charakter miejski, taki jak treści na niej zamieszczane.


Crier Mediter - to osobisty blog będący zbiorem różnych przemyśleń autora. Treści na nim zamieszczane są często pisane niezbyt kulturalnym językiem, autor już na wstępie zaznacza, że publikowane notki mogą urazić językowo pewne grono ludzi. Zmiana wyglądu strony polegała na stylizacji na dawniej publikowane magazyny na niskiej jakości papierze. Tłem strny jest autentyczna kartka papieru z okresu PRL, zaś typografia nawiązuje do kroju pism z książek z tamtej epoki.

Funeral Bone Army to video blog muzyczny, o którym już kiedyś tutaj wspominałem. Zmiany przede wszystkim objęły źródło silnika na którym strona się opiera - z Bloggera przeniesione zostało na Wordpress i w związku z tym, konieczne było utworzenie odpowiedniej skórki. Zmiany w stosunku do wersji przedstawionej w powyższym linku skupiają się na kosmetycznej zmianie wyglądu tła strony, nieco inaczej ułożonym topie strony, gdzie pojawił się widok na zamek w Niemczech, oraz nieco poprawione logo strony.
Zobacz stronę

Nowy design pojawił się też na Transportnews. Zmiany objęły jedynie kolorystykę strony i wygląd topu. Logo pozostało niezmienione. W topie pojawił się obrazek z połączonych zdjęć pojazdów wrocławskiej komunikacji zbiorowej, co podkreśla tematykę strony, którą jest komunikacja miejska w stolicy Dolnego Śląska.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

KM-Forum: rebranding

Jedno z poczytnych for o komunikacji miejskiej zostało zmuszone do zmiany silnika skryptu forum na nowsze. Niestety wiązało się to z tym, że cały dotychczasowy styl przestał działać i forum stanęło przed dylematem – co dalej. Przeważała opinia, żeby wrócić do starego wyglądu, jednak po dłuższym namyśle, oraz po długiej batalii ws. dopracowania szczegółów z Administracją, udało się wypracować pewien kompromis. Pierwszym zadaniem było przygotowanie logotypu. Poprzednie logo Nowe logo Dotychczasowy logotyp, który opierał się na wizerunku pojazdów komunikacji miejskiej i nazwie adresu, został zastąpiony przez logotyp o nowoczesnej formie, który nie musi się podpierać wizerunkiem pojazdów firm trzecich. Logo ma wartość przekazu, jest charakterystyczne, co pozwala na rozwój marki km-forum.com.pl i odświeżenie jej wizerunku. Projekt rebrandingu km-forum.com.pl zakłada także zmianę wyglądu forum, oraz galerii. Prace te są w toku.

km-forum wizja przyszłości

Rebranding km-forum.com.pl został zakończony. Jako jedno z nielicznych stron o tematyce transportowej posiada nowoczesne i wyraziste logo. Wpasowuje się ono w obecne trendy. Dopełnieniem nowoczesnego logo jest zastosowana na stronie typografia.

Transportnews po nowemu na 10 urodziny

Z okazji mijających 10 urodzin, portal Transportnews otrzymał odświeżoną oprawę. Jest ona rozwinięciem myśli przewodniej przedstawionej w grafikach na profilu na facebooku.