Przejdź do głównej zawartości

Inflacja

Bez-nazwy-3Tak jak niedawno pisałem, rozdwajam się. Ledwo jakiś projekt stanął na własne nogi, to już następny zaczął raczkować. Może to przez nadmiar wolnego czasu, kto wie.

Tym razem na nogi, ale też jeszcze podparte inną platformą, wstał informator komunikacyjny infokm, który uruchomiony został w 2010r. jako poboczny projekt Transportnews, który powiększał tematykę strony o informacje o utrudnieniach i zmianach w komunikacji miejskiej pisane w krótkich zdaniach.

Otrzymał on krótki adres, który kiedyś był używany przez pierwowzór Transportnews, a konkretnie www.busnews.tk.

Pagerank od marca 2007r. trochę podrósł, tak więc jedno z drugim powinno polepszać między sobą wyniki w Google. Czy projekt utrzyma się w nowym miejscu, czas pokaże.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

KM-Forum: rebranding

Jedno z poczytnych for o komunikacji miejskiej zostało zmuszone do zmiany silnika skryptu forum na nowsze. Niestety wiązało się to z tym, że cały dotychczasowy styl przestał działać i forum stanęło przed dylematem – co dalej. Przeważała opinia, żeby wrócić do starego wyglądu, jednak po dłuższym namyśle, oraz po długiej batalii ws. dopracowania szczegółów z Administracją, udało się wypracować pewien kompromis. Pierwszym zadaniem było przygotowanie logotypu. Poprzednie logo Nowe logo Dotychczasowy logotyp, który opierał się na wizerunku pojazdów komunikacji miejskiej i nazwie adresu, został zastąpiony przez logotyp o nowoczesnej formie, który nie musi się podpierać wizerunkiem pojazdów firm trzecich. Logo ma wartość przekazu, jest charakterystyczne, co pozwala na rozwój marki km-forum.com.pl i odświeżenie jej wizerunku. Projekt rebrandingu km-forum.com.pl zakłada także zmianę wyglądu forum, oraz galerii. Prace te są w toku.

km-forum wizja przyszłości

Rebranding km-forum.com.pl został zakończony. Jako jedno z nielicznych stron o tematyce transportowej posiada nowoczesne i wyraziste logo. Wpasowuje się ono w obecne trendy. Dopełnieniem nowoczesnego logo jest zastosowana na stronie typografia.

Transportnews po nowemu na 10 urodziny

Z okazji mijających 10 urodzin, portal Transportnews otrzymał odświeżoną oprawę. Jest ona rozwinięciem myśli przewodniej przedstawionej w grafikach na profilu na facebooku.